loader image

امروز با ما تماس بگیرید : 02188840423نسوز های بدون شکل

نسوزهای شکل داده نشده مانند جرم­های نسوز، ملات­ها و … دسته‌ای از مواد شیمیایی هستند که از تجمع ذرات ریز ایجاد شده و جزء مواد غیرفلزی می­باشند. این مواد تحت تأثیر دمای بالا پایداری خود را حفظ می‌کنند. جرم­های نسوز در صنایع مختلفی از جمله صنعت فولاد و سیمان کاربرد فراوانی دارند؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این مواد از خواص و ویژگی‌های فیزیکی، شیمیایی و حرارتی مطلوبی برخوردار هستند. همچنین ثبات بالا و مقاومت حرارتی بالایی دارند و تحت شرایط مختلف و دماهای بالا، دچار تغییرات فیزیکی و شیمیایی نمی‌شوند و خواص خود را حفظ می­کنند.

جرم­های ریختنی جزء دیرگدازهای مونولیتیک هستند. این دیرگدازها پیش از استفاده نیاز به پختن و شکل دادن ندارند. جرم­های ریختنی از دو قسمت تشکیل شده­اند؛ یکی اگریگیت­های دیرگداز و دیگری عامل اتصال دهنده. معمولاً در جرم­های ریختنی از سیمان به عنوان عامل اتصال دهنده استفاده می­گردد. به این نوع اتصال، اتصال هیدرولیکی می­ گویند، یعنی پس از افزودن آب به مخلوط سیمان و اگریگیت­های دیرگداز بر اثر واکنش­های هیدرولیکی میان آب و اجزاء سیمان، فازهای هیدرولیکی تشکیل می­شوند. این فازها استحکام بالایی در دمای محیط دارند اما با افزایش دما این فازها تجزیه می­ شوند و استحکام ساختار افت می­یابد. این نوع جرم­ها دارای اتصال هیدرولیکی در دمای محیط و بعد از پخت دارای اتصال سرامیکی می­ شوند. نکته مهم و قابل توجه در ساخت جرم ­های ریختنی افزایش استحکام و خواص دیرگدازی است که به کمک اضافه کردن موادی به مخلوط می­توان استحکام و دیرگدازی را تا حدی افزایش داد.

شرکت رسپینا صنعت ، تامین کننده و تولید کننده کلیه محصولات نسوز مورد استفاده در صنعت می باشد .

این شرکت با بهره گیری از دانش روز دنیا و لیسانس بین المللی و همچنین تجربه قریب به سه دهه در این صنعت به صورت تخصصی پا به عرصه تولید نهاده است .

دسترسی سریع

آدرس

Designed By Marimine.com

تماس با ما

درباره ما